Inspiracje dla kawiarni + opis realizacji strony CandybySandy

Z wielką przyjemnością podjęłyśmy się wyzwania metamorfozy strony www dla cukierni w Warszawie, która jako pierwsza w Polsce zaczęła produkcję makaronikowych boxów. Poprzednia strona była mało atrakcyjna i cała stylistyka strony zupełnie nie oddawała klimatu cukierni.

Przede wszystkim za cel i priorytet podczas tej realizacji postawiłyśmy sobie nie tylko oddanie klimatu kawiarni tak, by strona była spójna z duchem i tożsamością marki, ale również uwypuklenie głównych atutów cukierni – piękne, różowe wnętrze oraz wyjątkowy produkt jakim są makaroniki.

Co wyróżnia stronę Candy By Sandy?

To wstawki tekstu w innej czcionce („imitująjącej” odręczny podpis) oraz zdjęcia, które przypominają fotografie z polaroidu. Dzięki temu nadałyśmy nutkę nowoczesności i oryginalności, a przy tym sprawiłyśmy, że projekt jest zgodny z aktualnymi trendami. Dodatkowo uzyskałyśmy lekkość na stronie.

Dlaczego postawiłyśmy na kolory w tonacji różu i bieli?

Według psychologii koloru, róż w marketingu wykorzystuje się m.in. w celu pobudzenia i wzbudzenia apetytu (a w końcu realizowałyśmy stronę dla cukierni, która tylko czeka, by ugościć głodnych klientów). Dodatkowo warto pamiętać, że im tonacja różu jaśniejsza, tym użyty kolor bardziej uspokaja. Z kolei biel, symbolizować może nowoczesność, oryginalność oraz czystość/sterylność. Takie połączenie kolorów jasno komunikuje klientom Candy by Sandy, że to niezwykłe miejsce, które jednocześnie dba o spokój i czystość swoich gości.

Laptop z galerią zdjęć ze strony Candybysandy

Projektując poszczególne elementy na stronie, wykorzystałyśmy elementy lekkich plamek oraz delikatnych pociągnięć pędzlem – nawiązuje to do sygnetu logo, w którym właśnie użyto podobnego elementu. Tak jak wspomniałyśmy już wcześniej, zastosowałyśmy w niektórych miejscach czcionkę, „imitująjącą” odręczny podpis. Szybko można zauważyć, że również w logo został użyty font, który jest dość podobny do odręcznego podpisu. Fakt, że zastosowałyśmy na stronie podobne elementy do logo, sprawia, że strona jest utrzymana w jednym, konsekwentnym stylu. Wszystko tworzy ze sobą spójną całość.

Poprzednia zakładka kontakt była bardzo nudna, zawierała tekst i elementy bez odpowiedniej oprawy. My, oprócz ciekawego zaprezentowania danych kontaktowych, umieściłyśmy mockup smartfonu, który prezentuje jeden z głównych atutów cukierni czyli ciekawie prowadzony profil na Instagramie

Moodboardy

Dawka inspiracji

Według nas, nie ma nic lepszego niż moodboardy, ponieważ to naprawdę najlepszy sposób by zacząć kolejny projekt! Przygotowałyśmy dawkę inspiracji, byście płynnie i szybko przeszli z etapu „nie mam pomysłu” do etapu „mam głowę pełną inspiracji”. Zobaczcie wybrane przez nas propozycje, w których zawarte są 4 palety kolorów, 4 proponowane style, w kierunku których możesz pójść oraz pasujące zdjęcia.

Pobierz

Przyda Ci się na stronie!

Na co musisz zwrócić uwagę przygotowując materiały na swoją cukiernię/kawiarnię? Na podstawowe aspekty, do których należą: odpowiednie czcionki, ikony, pasujące grafiki oraz tematyczne patterny.

I my właśnie zaoszczędziłyśmy Twój czas na poszukiwanie materiałów – po prostu przygotowałyśmy je za Ciebie! Wybierz jeden zestaw czcionek, ikon, grafik oraz wzorów, który według Ciebie ma to COŚ! 🤩

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Logo nacjadesign

Kreatywne projekty z pasją do designu, dla ludzi z każdej branży, którzy chcą zyskać nowych klientów i rozwijać swój biznes.

Kategorie:

Najnowsze wpisy: