Jak podmienić zdjęcia na stronie? – Elementor

Krok 1

Gdy najedziesz na zdjęcie w prawym górnym roku pojawi się ikonka z ołówkiem naciśnij go lub po prostu kliknij w zdjęcie. Po lewej stronie pojawi się edycja elementu. Kliknij na wybrany obrazek.

Krok 2

Otworzy się nasza biblioteka mediów. Tutaj przeciągnij nowe zdjęcie, które chcesz wstawić bądź wybierz z już istniejących. Po prawej stronie możemy nadać tekst alternatywny (który ma przekazać odbiorcy znaczenie i kontekst użytej grafiki), tytuł, podpis oraz opis. Po wszystkim  musimy pamiętać, żeby zatwierdzić wybór.

Dodatkowe opcje

W zakładce styl i zaawansowane możemy wystylizować nasze zdjęcie/grafikę. Ustawić jej konkretny rozmiar, dodać animację po najechaniu, dodać obramowanie, które możemy dowolnie modyfikować. Ale również możemy odsunąć zdjęcie od innego obiektu w zależności od potrzeb projektu. Zobacz najważniejsze ustawienia:

Zakładka "styl"

1. Tutaj możemy manewrować wysokością i szerokością, ustawiać jej maksymalną wartość.  Na każde urządzenie (desktop, tablet czy mobile) możemy ustawiać inną wartość.

2. W tym miejscu, klikając w opcję „po najechaniu” będziemy mieli możliwość ustawienia animacji zdjęcia po najechaniu na niego. Pojawi się lista, w której jest dużo animacji do wyboru. 

3. Możemy ustawić obramowanie naszego zdjęcia. W tym wypadku należy najpierw wybrać jego tryb np. jednolite i dopiero później manewrować jego wyglądem – zaokrągleniem lub szerokością czy kolorem.

Zakładka "zaawansowane"

W tym miejscu ustawiamy margines i dopełnienie, czyli odsuwamy nasze zdjęcie od innego elementu w zależności od potrzeb projektu.

● Margines – odstęp na zewnątrz danego zdjęcia, czyli odsuwamy wszystko od „kolumny”, w którym znajduje się zdjęcie

Dopełnienie – wewnątrz danego zdjęcia, czyli odsuwamy zdjęcie od „kolumny”- zdjęcie będzie się zmniejszać 

I gotowe! Pamiętaj o zapisaniu zmian! Teraz już samodzielnie możesz podmieniać zdjęcia na swojej stronie i sklepie internetowym. Dalsze instrukcje dotyczące podstawowej edycji już wkrótce! 

Zobacz nasze realizacje!

Przejdź do naszych realizacji, aby zobaczyć jak może wyglądać Twoja strona!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest