Jak zmienić hasło na stronie?

Instrukcja!

Pobierz teraz - zachowaj na później!

Instrukcja!

Pobierz teraz - zachowaj na później!

Dlaczego warto zmieniać i ustawiać silne hasła?
Każdy z nas ma wiele kont w internecie czy na portalach społecznościowych. Często używamy do nich tych samych haseł, które służą nam już od dłuższego czasu. Nie zmieniamy ich, bo jest nam tak wygodniej. Boimy się, że wylecą nam z pamięci, że będziemy mieli problem z ponownym zalogowaniem. Jednak popełniamy błąd. Narażamy się tym samym na ataki hackerskie i kradzież naszych danych. Powinniśmy ustawiać silne i unikalne hasła, zwłaszcza do kont, gdzie najbardziej nam zależy na bezpieczeństwie. Polecamy je także zmienić na Twojej stronie internetowej, by w przyszłości uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Już mówimy jak to zrobić!

Aby je zmienić, należy zalogować się na naszej stronie i przejść w kokpicie do UŻYTKOWNICY, a następnie z listy rozwjianej wybrać PROFIL. W nowo wyświetlonym oknie, przechodzimy na dół, gdzie w polu o nazwie „Zarządzanie kontem” przyciskamy w przycisk USTAW NOWE HASŁO, który znajduje się obok pola „Nowe hasło”.

Jesteśmy w najważniejszym momencie czyli w tym, kiedy możemy podać nowe hasło. Mamy tak naprawdę do wyboru 3 opcje:

Wpisać w pole nowego hasła wymyślone przez nas hasło – taka rada od nas, aby nie wpisywać daty naszych urodzin, ponieważ jest ona jednym z najpopularniejszych i oczywistych haseł, które bardzo łatwo jest rozszyfrować

Skorzystać z wygenerowanego przez WordPress hasło

Skorzystać z generatora haseł – jest to naszym zdaniem, najlepsza opcja, z której zazwyczaj korzystamy. W internecie możecie znaleźć wiele darmowych generatorów losowych haseł. Jednym z nich jest www.eset.com. Gdzie mamy możliwość ustawienia nawet długości hasła. Najważniejsze jest to, że wygenerowane hasło, ma wiele niestandardowych znaków i jednocześnie stanowi skomplikowaną kombinację, co tworzy nasze hasło silniejszym i trudniejszym do rozszyfrowania.

Niezależnie od tego, którą z opcji postanowimy wybrać – pamiętajcie o zapisaniu hasła w innym, trudno dostępnym, a najlepiej zaszyfrowanym miejscu!

Aby hasło zostało rzeczywiście zmienione, należy zapisać zmiany przez przycisk znajdujący się na samym dole o nazwie ZAKTUALIZUJ PROFIL.

Instrukcja!

Pobierz teraz - zachowaj na później!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest