Jak ustawić stronę w budowie – Elementor

Po co tak właściwie potrzebna jest nam strona w budowie?

Czasem przyjdzie taka potrzeba, by na naszej stronie wprowadzić pewnie zmiany. Nie mowa tutaj o podmianie zdjęcia czy edycji tekstu, lecz o większych zmianach. Ustawiając stronę w budowie mamy pewność, że odwiedzający nie zobaczą strony w trakcie przebudowy –  czyli w momencie, kiedy to treści mogłyby nie wyświetlać się poprawnie lub funkcjonalność strony byłaby zaburzona. Na czas wyświetlania tego komunikatu strona będzie wyłączona, a my spokojnie możemy pracować nad wprowadzaniem poprawek.

Sprawdź jak zrobić to łatwo w Elementorze!

Krok 1

W kokpicie głównym wybieramy Szablony -> Dodaj. Pojawi nam się okienko, gdzie wybieramy (1) typ szablonu, czyli STRONA, następnie (2) typ wpisu – STRONA DOCELOWA. (3) Na koniec dowolnie nazywamy nasz szablon.

Krok 2

Następnie przechodzimy do elementora, gdzie tworzymy naszą stronę w budowie. Dodajemy odpowiedni tekst i elementy – całość stylizujemy wizualnie.

Krok 3

WAŻNE! Tego kroku nie możesz pominąć.  Wchodzimy w (1) ustawienia w lewym dolnym roku i wybieramy odpowiedni (2) układ strony – wybieramy Elementor Brezentowy. Ten układ sprawi, że będziemy mieć pustą stronę bez nagłówka oraz stopki.

Krok 4

Wracamy do kokpitu. Przechodzimy w (1) Elementor -> Narzędzia. W zakładce (2) tryb konserwacji wybieramy (3) tryb „wkrótce”. Na koniec wybieramy nasz stworzony szablon, w tym wypadku „strona w budowie”. Na koniec zapisz zmiany.

I gotowe! Teraz już samodzielnie możesz dodać stronę w budowie i bez problemu wprowadzać ważne zmiany na swojej stronie. Dalsze instrukcje dotyczące podstawowej edycji już wkrótce! 

Zapraszamy na naszego instagrama!

Tam pokazujemy naszą bieżącą pracę oraz wrzucamy krótkie rolki z instrukcjami!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest